| Programs | 4 Workout Modes |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Usage | Home Fitness Training |
| Number of Programs | 9 |
| Color | Pink |
| Number of User Profiles | 1 |
| Material | ABS Plastic + TPE |
| Set Includes | Vibration Plate Exercise Machine, Remote Control, Power Adapter |
| Item Length | 26 in |
| California Prop 65 Warning | WARNING: This product can expose you to chemicals, which are known to the State of California to cause cancer and/or birth defects or other reproductive harm. For more information, visit www.P65Warnings.ca.gov. |
| Brand | Unbranded |
| Resistance | Adjustable Resistance |
| Type | Vibration Plate / Oscillating Vibration |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | none |
| Item Height | 6 in |
| Features | Remote Control, 4 Combination Modes, Whole Body Vibration |
| Unit Quantity | 1 |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Item Weight | 12 lbs |
| Item Width | 22 in |
| Country of Origin | China |
| Maximum User Weight | 330 lb |
Check the listing for details. Whole Body Vibration Plate Exercise Machine, 4 Modes, Remote Control for Weight. Color: Pink, Condition: New, Made in China. Listed at 74.99 USD. 4 Workout Modes : Switch between different vibration intensities and patterns to match your fitness goals, from gentle toning to intense fat-burning sessions. 1 x Vibration Plate Exercise Machine. Improving circulation and balance.