| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Book Title | Whose Monet?: An Introduction to the American Legal System (Intr |
| ISBN | 9780735565579 |
| Subject Area | Law |
| Publication Name | Whose Monet? : an Introduction to the American Legal System |
| Publisher | Wolters Kluwer Legal & Regulatory U.S. |
| Item Length | 8.9 in |
| Subject | Litigation, Legal Writing, Research, Civil Procedure |
| Publication Year | 2007 |
| Type | Textbook |
| Format | Perfect |
| Language | English |
| Item Height | 0.5 in |
| Author | John A. Humbach |
| Item Weight | 12.5 Oz |
| Item Width | 6.1 in |
| Number of Pages | 232 Pages |
Check the listing for details. Whose Monet?: An Introduction to the American Legal System (Introduction - GOOD. Condition: Good. Listed at 8.01 USD. Whose Monet?. Notes: Item in good condition.