| Brand | WHSmith |
|---|---|
| Sub-Type | Sketching / Drawing |
| Item | Kits/ Sets |
| Packaged Dimensions | 184x150x7 mm |
| Type | Pencil |
| Quantity | 13-24 |
| Dimensions | 18.4 x 15 x 0.7 cm |
| MPN | 34611586 |
| Hardness | 2H to 6B |
| Weight | 200g |
| Colour Style | Single Colour |
Check the listing for details. WHSmith Sketching & Drawing Starter 9 Sketching & Coloured Pencils 18 Piece Tin. Condition: New. Listed at 10.87 USD. The WHSmith Sketching & Drawing Starter 9 Sketching & Coloured Pencils 18 Piece Tin is a convenient kit containing a selection of sketching and coloured pencils in a compact 18 piece tin. The single colour style adds a touch of creativity to your artwork, making it a versatile addition to any art supplies collection.