| Brand | Wichard Marine |
|---|---|
| Compatible Brand | None |
| Compatible Model | None |
| Model | 6342W |
| MPN | 6342W |
| Suitable For | Boats |
| Type | Boat Part |
| Capacity | General |
| Color | General |
| Installation | General |
| Power Source | General |
| Custom Bundle | No |
| Bundle Description | No |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | Less Than 7 lb |
Check the listing for details. Wichard 3/8" Eye Nut - 21/32" Diameter. Color: General, Condition: New, Made in United States. Listed at 46.06 USD. Thread UNC (Unified Coarse): 3/8" x 16". Materials: 316L stainless steel grade.