| Brand | Wichard Marine |
|---|---|
| Compatible Brand | None |
| Compatible Model | None |
| Model | 6344W |
| MPN | 6344W |
| Suitable For | Boats |
| Type | Boat Part |
| Capacity | General |
| Color | General |
| Installation | General |
| Power Source | General |
| Custom Bundle | No |
| Bundle Description | No |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | Less Than 7 lb |
Check the listing for details. Wichard 8mm Eye Nut - 21/32" Diameter. Color: General, Condition: New, Made in United States. Listed at 46.06 USD. Sold as an Individual. Working Load Limit (WLL): For industrial applications only. WLL = Breaking load / 5. Working Load (WL): For nautical applications. Weight: (lb) 0.112 / (g) 51.