| Brand | Wichard Marine |
|---|---|
| Compatible Brand | None |
| Compatible Model | None |
| Model | 7008W |
| MPN | 7008W |
| Suitable For | Boats |
| Type | Boat Part |
| Capacity | General |
| Color | General |
| Installation | General |
| Power Source | General |
| Custom Bundle | No |
| Bundle Description | No |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | Less Than 7 lb |
Check the listing for details. Wichard Double Releasable Elastic Tether Fixed Line w/3 Hooks. Color: General, Condition: New, Made in United States. Listed at 420.53 USD. 2 fluorescent double action safety hooks and 1 quick opening snap shackle. 1 Elastic line from 1 to 2 m, 1 m fixed line. Materials Double safety snap hook in 316L stainless steel grade. Compliant with OSR specifications (ISAF).