| Brand | Wichard Marine |
|---|---|
| Compatible Brand | None |
| Compatible Model | None |
| Model | 10112W |
| MPN | 10112W |
| Suitable For | Boats |
| Type | Boat Part |
| Capacity | General |
| Color | General |
| Installation | General |
| Power Source | General |
| Custom Bundle | No |
| Bundle Description | No |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | Less Than 7 lb |
Check the listing for details. Wichard Offshore Knife - Single Serrated Blade - Fluorescent. Color: General, Condition: New, Made in United States. Listed at 60.43 USD. Offshore Knife - Single Serrated Blade - Fluorescent. Color Fluorescent. Safety locking blade. Half-serrated blade: enables you to easily cut all types of modern ropes (Dyneema® etc. Blade thickness: 2 mm - 5/64". ).