| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Macey |
| Antique | Yes |
| Number of Shelves | 3 |
| Type | Lawyer/Barrister Bookcase |
| Item Height | 49 in |
| Material | Oak |
| Set Includes | Bookcase |
| Item Length | 39 in |
| Time Period Manufactured | 1900-1919 |
| Item Width | 12 in |
Check the listing for details. antique oak barrister bookcase. Condition: Used. Listed at 1500.00 USD. Barrister Lawyer's bookcase. 3 shelves with Glass that lifts and retracts. Good condition selling moving to much smaller home and do not have room. Comes apart into 5 pieces.