| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Department | Adults |
| Style | Gothic Revival |
| Item Height | 28.5 in |
| Item Width | 26.5 in |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | No |
| Material | Mahogany |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Type | Library Table |
| Antique | Yes |
| Item Length | 39.5 in |
| Room | Dining Room |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Tabletop Material | Mahogany |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Time Period Manufactured | 1900-1950 |
Check the listing for details. Antique Solid Mahogany Library Table Rope Turned Legs Lion Head Details. Condition: Used. Listed at 1200.00 USD. Solid mahogany antique library table. Rope turned legs and heavy cast lion head relief details with rings. \Excellent condition. 39 1/2" x 26 1/2" x 28 1/2" tall. Track Page Views WithAuctiva's FREE Counter