| Antique | Yes |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Tabletop Material | Wood |
| Material | Wood |
| Item Length | 24 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Side/End Table |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 30 in |
| Style | Victorian |
| Time Period Manufactured | 1920-1949 |
| Finish | Antique |
| Room | Any Room |
| Item Width | 24 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. ☆ Antique Wood Parlor Table ▪︎ ☆ Solid & Sturdy ▪︎ ☆ All Original Condition ☆. Color: White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 30.00 USD. ☆ Antique Wood Parlor Table ▪︎ ☆ Solid & Sturdy ▪︎ ☆ All Original Condition ☆ Just needs a good painting or refinishing. Smoke Free