| Cosmetic condition | Good |
|---|---|
| No accessories | Yes |
| Processor | Dual Core |
| Screen Size | 9.7 in |
| Color | Silver |
| RAM Size | 1 GB |
| Dimensions | 9.5x7.31x0.37 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Processor Speed | 1 GHz |
| Brand | Apple |
| Type | Tablet |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 1536 x 2048 |
| Network | AT&T |
| Model | Apple iPad (3rd Generation) |
| Processor Model | Apple A5x (45 NM) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Item Weight | 1.44 lb. |
Check the listing for details. Apple iPad 3rd Gen. 64GB Bundle With Case and charger. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 79.99 USD. Apple iPad 3rd Gen. 64GB with Case and charger. From a smoke free home.