| Cosmetic condition | Excellent |
|---|---|
| No accessories | Yes |
| Processor | Hexa Core |
| Screen Size | 10.5 in |
| Color | Silver |
| RAM Size | 4 GB |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | MQDW2LLA |
| Processor Speed | 2.39 GHz |
| Brand | Apple |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 2224 x 1668 |
| Model | Apple iPad (4th Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Battery Run Time | Up to 10 h |
Check the listing for details. Apple iPad 4th Generation 10.5 in - Silver - Model A1458. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 143.33 USD. Turns on but not tested Factory reset device No cords No returns Poor battery life