| Brand | Apple |
|---|---|
| Storage Capacity | 32 GB |
| Type | Tablet |
| Screen Size | 10.2 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Model | Apple iPad (7th Generation) |
| Series | Apple iPad |
| RAM Size | 3 GB |
| Operating System | iOS |
| Connectivity | Bluetooth, Lightning |
| Color | Silver |
| Features | Bluetooth, Built-In Front Camera, Built-in Microphone, Built-In Rear Camera, Touch Screen |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 2160 x 1620 |
| Processor | Quad Core |
| Processor Model | Apple 10 Fusion |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Custom Bundle | No |
Check the listing for details. Apple iPad 7th Gen - Wifi Only - Silver 32GB. Color: Silver, Condition: Very Good - Refurbished, Made in China. Listed at 93.99 USD. Pink Screen Apple iPad 7 Wifi Silver 32GB. Network : WIFI Only. Processor: Apple A10 Fusion chip with 64-bit architecture and embedded M10 motion coprocessor. Warranty claims are subject to the discretion of the original product manufacturer.