| Color | Silver |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Type | Tablet |
| Screen Size | 10.2 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi + 4G |
| Model | Apple iPad (9th Generation) |
| Series | Apple iPad |
| RAM Size | 3 GB |
| Operating System | iPadOS |
| Network | Unlocked |
| Processor Speed | 2.60 GHz |
| Connectivity | Bluetooth, Headphone Jack, Lightning |
| Features | Accelerometer, Ambient Light Sensor, Barometer, Bluetooth, Built-In Front Camera, Built-in Microphone, Built-In Rear Camera, Color Screen, Email, Fingerprint Scanner, LCD Display, Touch Screen, Video Recorder, Wi-Fi + Cellular |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 2224 x 1668 |
| Processor Model | Apple A13 Bionic |
| Processor | Hexa Core |
| Battery Run Time | 10 hrs |
| Battery Capacity | More than 10000 mAh |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Custom Bundle | No |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Apple iPad 9th Gen Wifi + Cellular - 64GB - 10.2" - Very Good. Color: Silver, Condition: Very Good - Refurbished. Listed at 385.00 USD. Apple Ipad 9 Wifi+Cellular All Colors 64gb. Network :WIFI + Cellular. Series: IPad 9. This is necessary to keep your right to file a claim. Warranty claims are subject to the discretion of the original product manufacturer.