| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0194026326272 |
| Screen Size | 9.7 in |
| RAM Size | 1 GB |
| Color | Black |
| MPN | MD785LL/A |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Brand | Apple |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 2048 x 1536 |
| Model | Apple iPad Air (1st Generation) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Features | Built-In Front Camera, Email, Built-In Rear Camera, Retina Display, Touch Screen, Color Screen, Web Browser, File Browsing |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Battery Run Time | Up to 10 h |
Check the listing for details. Apple iPad Air 1st Gen (model A1475, touchscreen issue) ONLY.. Color: Black, Condition: For parts or not working, Made in China. Listed at 25.00 USD. INCLUDES TABLET ONLY. ONLY ISSUE IS THE TOUCHSCREEN TOUCH IS NOT WORKING AT ALL. NO CRACKS ON SCREEN.