| Processor | Octa Core |
|---|---|
| MPN | MCJ14LL/A |
| Unit Type | Unit |
| Display Type | IPS LCD |
| Energy Star | A |
| Network | Unlocked, Wifi |
| Features | Accelerometer, Apple Pencil Support, Retina Display |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Battery Run Time | 10 hrs |
| Screen Size | 10.9 in |
| Color | Silver |
| RAM Size | 8 GB |
| Dimensions | 11.05x8.46x0.24 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi + 5G |
| Processor Speed | 4.5 GHz |
| Brand | Apple |
| Series | Apple iPad |
| Type | Tablet |
| Maximum Resolution | 2732 x 2048 |
| Model | Apple iPad Air (4th Generation) |
| Connectivity | USB-C |
| Charger Included | No |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 1.36 lb. |
| UPC | 195949975349 |
Check the listing for details. Apple iPad Air 4th Generation Silver 64GB With Apple Pen. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 340.00 USD.