| Manufacturer Color | Space Gray |
|---|---|
| UPC | 0759776406744 |
| Processor | Dual Core |
| Screen Size | 9.7 in |
| RAM Size | 2 GB |
| Color | Gray |
| Dimensions | 9.45x6.67x0.24 in |
| Internet Connectivity | Wi-Fi + 4G |
| Processor Speed | 2.16 GHz |
| Brand | Apple |
| Type | Tablet |
| Display Type | IPS LCD |
| Maximum Resolution | 1536 x 2048 |
| Model | Apple iPad Pro (9.7-inch) |
| Processor Model | Apple A9x (16 NM) |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Battery Run Time | 10 hrs |
| Item Weight | 0.96 lb. |
Check the listing for details. Apple iPad Pro 9.7 128GB Space Gray WiFi Excellent Condition. Color: Gray, Condition: Excellent - Refurbished. Listed at 159.99 USD. Expect minor amounts of wear in the form of scratches, minor dents and/or black markings on the housing. The screen is in excellent condition with very little to no signs of wear. Pictures above areEXAMPLE photos of the type of wear the item you receive may have.