| Color | Purple |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Model | iPhone 14 |
| Storage Capacity | 128GB |
| Camera Resolution | 12.0 MP Dual System (Main and Ultra Wide) |
| Cellular Band | 5G NR (mmWave & Sub-6GHz), FDD-LTE, TD-LTE |
| Chipset Model | Apple A15 Bionic |
| Connectivity | 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, NFC, Lightning |
| Contract | Without Contract |
| Features | Super Retina XDR Display, IP68 Water Resistance, Face ID |
| Lock Status | Factory Unlocked |
| MPN | A2649 |
| Model Number | A2649 |
| Network | Unlocked |
| Operating System | iOS |
| Processor | Hexa-core (6-core) |
| RAM | 6GB |
| SIM Card Slot | Dual eSIM (No Physical SIM Slot) |
| Screen Size | 6.1 in |
Check the listing for details. Apple iPhone 14, A2649, 128GB, Unlocked, Grade C+. Color: Purple, Condition: Used. Listed at 225.99 USD. Includes charging cable and sim tool. The screen may have multiple large deep scratches or marks. Screens will have no cracks or screen burn present and will have complete functionaility. Battery is above 70%.