| Features | Camera, eSIM, Fast Charging, Flash Light, Front Camera, GPS, Rear Camera, Speakerphone, Touch Screen, Vibration, Wi-Fi Capable, Wireless Charging |
|---|---|
| Contract | Without Contract |
| Country of Origin | China |
| Processor | Hexa Core |
| Screen Size | 5.5 in |
| Manufacturer Color | Space Gray |
| Chipset Model | Apple A11 Bionic Apl1w72 (10 NM) |
| Color | Gray |
| Memory Card Type | Built-In Memory |
| Lock Status | Network Unlocked |
| Brand | Apple |
| Network | Unlocked |
| Model | Apple iPhone 8 Plus |
| Style | Bar |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, Lightning, NFC, GPS, Glonass, Galileo |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Camera Resolution | 12 MP |
| RAM | 3 GB |
Check the listing for details. Apple iPhone 8 Plus - 64 GB - White (Unlocked) Excellent. Color: Gray, Condition: Excellent - Refurbished, Made in China. Listed at 124.99 USD. Phone and date cable included.