| Unit Type | Unit |
|---|---|
| EC Range | A - G |
| Energy Star | A |
| Charger Included | No |
| SIM Card Slot | Single SIM |
| Processor | Hexa Core |
| Screen Size | 4.7 in |
| Manufacturer Color | Gold |
| Chipset Model | Apple A11 Bionic Apl1w72 (10 NM) |
| Color | Gold |
| Memory Card Type | Built-In Memory |
| Lock Status | Network Unlocked |
| Brand | Apple |
| Network | Unlocked |
| Model | Apple iPhone 8 |
| Style | Bar |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi, Lightning, NFC, GPS, Glonass, Galileo |
| Features | Bluetooth Enabled, Vibration, Front Camera, Wi-Fi Capable, Touch Screen, Camera, GPS, Fingerprint Sensor, Live Focus, Color Screen |
| Operating System | iOS |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Contract | Without Contract |
| Camera Resolution | 12 MP |
| RAM | 2 GB |
Check the listing for details. Apple iPhone 8 Rose Gold Used (Unlocked) 64GB. Color: Gold, Condition: Used. Listed at 99.50 USD. Bought brand new for my Mom. The phone still looks like it just came out of the box. Still looks new. “No SIM restrictions”. I’m just selling the phone only, nothing else. I do not have the original box. I will be shipping the phone only. *Buy with confidence!