| Light Color | Black |
|---|---|
| Features | Adjustable Barn Doors, Fan Cooled, Portable |
| Compatible Brand | Aputure |
| Compatible Series | For Canon EOS, For Nikon COOLPIX |
| Brand | Aputure |
| Type | Lamp |
| Light Type | LED |
| Number of Flash Heads/Units | 3 |
| Color | Black |
| LED/Bulb Count | 51-100 |
| Energy Star | A+++ |
| Power | 100 W |
| Voltage | 110 V |
| Model | 672S |
| EC Range | 60-79 m |
| Light Bulb and Tube Fitting | Edison Screw |
| Power Source | AC-Powered |
| Slave/Flash Connection | Hot Shoe |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Mount Type | Mounting Plate |
| Range | 60-79 m |
| BestOffer | No |
Check the listing for details. Aputure Amaran 672S 3-Light Kit. Color: Black, Condition: New. Listed at 528.00 USD. 3 x Aputure Amaran 672S LED Panels. The Aputure Amaran 672S is designed to be portable and versatile, making it the ideal lighting solution for photographers and videographers who need reliability and flexibility during shoots.