| Country of Origin | China |
|---|---|
| Light Color | White: Clear |
| Power Source | AC-Powered |
| Flash Head Trigger | Built-in Slave Cell |
| UPC | 196271737759 |
| MPN | APA0020A10 |
| Slave/Flash Connection | Hot Shoe |
| Unit Type | Unit |
| Energy Star | 5 Stars |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Mount Type | COB |
| Voltage | 12 V |
| Compatible Series | For AgfaPhoto AP |
| Manufacturer | Aputure |
| Light Type | LED |
| Features | Adjustable Barn Doors |
| Unit Quantity | 1 |
| EC Range | A+++ - G |
| Color | Gray |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| Range | 20-39 m |
| Brand | Aputure |
| LED/Bulb Count | 1 |
| Type | Daylight |
| Model | COB 60D S POINT SOURCE LED 65W DAYLIGHT |
| Power | 65 W |
Check the listing for details. Aputure Amaran Cob 60D. Color: Gray, Condition: Open box, Made in China. Listed at 130.00 USD. Really Good Condition. All original accessories included. Original box included.