| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 238-21003-12668-CYMX |
| MPN | 238-21003-12668-CYMX |
| Color | Walnut |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Traditional |
| Item Height | 60" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Baxton Studio Camila Ash Walnut Finished Wood Queen Size Headboar |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Camila Ash Walnut Finished Wood Queen Size Headboar |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271284740 |
Check the listing for details. Baxton Studio Camila Ash Walnut Finished Wood Queen Size Headboard with Rattan. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 246.26 USD. The Camila requires assembly and features five unique height customization settings. Traditional queen size headboard.