| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 179-21003-11152-CYMX |
| MPN | 179-21003-11152-CYMX |
| Color | Walnut |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 50" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 1" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Fabric | Wood |
| UPC | 193271168729 |
Check the listing for details. Baxton Studio Harena Ash Walnut Finished Wood Queen Size Headboard. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 170.60 USD. Highlight your bedroom with the stunning Harena headboard. Its slatted wood design allows light to flow more easily throughout the room. Requiring assembly, the headboard is supported by sturdy wood legs that feature six pre-drilled holes for easy height customization.