| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Rattan |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 211-21003-12750-CYMX |
| MPN | 211-21003-12750-CYMX |
| Color | Mahogany |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 64" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Rattan |
| Set Includes | Baxton Studio Sakina Modern Brown Rattan Queen Size Wall-mount He |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Rattan |
| Firmness | Rattan |
| Frame Material | Rattan |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Sakina Modern Brown Rattan Queen Size Wall-mount He |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271289806 |
Check the listing for details. Baxton Studio Sakina Modern Brown Rattan Queen Size Wall-mount Headboard. Color: Mahogany, Condition: New. Listed at 199.84 USD. Made in Indonesia, this stunning piece is handcrafted from natural rattan by skilled artisans. The Sakina will arrive fully assembled and features a wall-mountable design that quickly and easily transforms any bedroom space.