| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-5157-WHI |
| Color | White |
| Type | Headboards |
| Item Height | 56 in |
| Item Length | 4 in |
| Item Width | 56.5 in |
| Material | Upholstered Vinyl |
Check the listing for details. Modway Annabel Tufted Button Vegan Leather Upholstered Full Headboard in White. Color: White, Condition: New. Listed at 107.78 USD. Button Tufted Padded Upholstered Faux Leather Full Size Headboard in White Item Description Instill soft tones and a meaningful design with the Modway Annabel Button Tufted Faux Leather Upholstered Full Headboard. Deep inset buttons adorn this magnificent centerpiece for your bedroom décor. Annabel Full Headboard is made from fiberboard, plywood, and soft faux leather upholstery for a construction that is both lightweight and long-lasting. Carefully crafted with flowing contours and a richly rewarding design, this striking headboard for full beds transforms your sleeping space decor. Set Includes: One - Annabel Full Headboard Features: Elegantly tufted button headboard Fits full size beds Deep inset buttons Fine vinyl upholstering Fiberboard and plywood frame Dimensions: Overall Product Dimensions: 4"L x 56.5"W x 48.5 - 56"H Bedframe Mounting Location: 4.5 - 8.5"H Mounting Location A - Height to Top of Headboard: 56"H Mounting Location A - Height to Bottom of Headboard: 30.5"H Mounting Location B - Height to Top of Headboard: 53.5"H Mounting Location B - Height to Bottom of Headboard: 28"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520