| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Brand | Unknown |
| Type | Headboard |
| Size | Queen |
| Material | Composite Wood |
| Color | White |
| Style | Farmhouse |
| Department | Adults |
| Item Width | 63 in |
| Item Height | 53 in |
| Item Length | 2 in |
| Compatible Brand | Unknown |
| Compatible Model | Unknown |
| Item Weight | 45 lbs |
| Model | Unknown |
| Product Line | Unknown |
| Pattern | Solid |
| Features | Bed Frame Mounted, Panel Design |
| Mounting | Bed Frame Mounted |
| Finish | Whitewash |
| California Prop 65 Warning | Unknown |
| Care Instructions | Wipe with Damp Cloth |
| Custom Bundle | No |
| Room | Bedroom |
Check the listing for details. Whitewash Finish Wooden Queen Size Panel Headboard Farmhouse Bed Frame Mount. Color: White, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 230.90 USD. Made of engineered wood with two-tone whitewash and rustic gray planked replicated oak wood grain finish with authentic touch. Whitewash finish. Style: Farmhouse Country. The Clearance Castle, LLC. Here at The Clearance Castle, we search far and wide to bring you the most amazing selection of products.