| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Faux Leather |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1707063 |
| MPN | PR-4753-1707063 |
| Color | Black |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 22" |
| Item Width | 78" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Pemberly Row Faux Leather Tufted King Panel Headboard in Black |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Faux Leather Tufted King Panel Headboard in Black |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508299788 |
Check the listing for details. Pemberly Row Faux Leather Tufted King Panel Headboard in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 189.68 USD. The faux leather tufted headboard demonstrates contemporary inspired design, with fresh stylish appeal. This padded faux leather headboard in white features a classic design, an ideal way to jazz up your current bedroom decor.