| Fit | For 1" Handlebars - 3.5" On-Center Mounts |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Handlebar Riser |
| Color | Black |
| Item Diameter | As Shown |
| Fitment | For Harley Sportster Dyna Street bob Softail and Other Models |
| Features | Durable, Easy Installation |
| Material | 6061 Aircraft CNC Aluminum |
| RISE/HEIGHT | 6.5" |
| Placement on Vehicle | Front |
| SIZE OF BAR | 1" |
Check the listing for details. Black 6.5" Pullback Handlebar Riser Top Clamp For Harley Road Glide FLTR V-Rod. Color: Black, Condition: New. Listed at 110.90 USD. 2x 6.5" tall Pullback Handlebar Risers. Type: Handlebar Riser. Riser Height: 6.5". Drilled and tapped for 1/2"-13 riser bolts. 1x Top Clamp. This item fits Harley models with 1" (at the center) handlebars.