| Number of Cups | 5 |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Black |
| Material | Glass |
| Control Panel | Switch |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 9.5in |
| Voltage | 120 |
| Model | CM0555B |
| Type of Coffee Made | Drip |
| Features | Sneak-A-Cup, Space-Saving Design, On/Off Switch, Easy Clean |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Carafe, Coffee Machine |
| Finish | Shiny |
| Item Width | 5.5in |
| Power | 650 W |
| Item Weight | 2.3lbs |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. BLACK+DECKER CM0555B 5-Cup Coffeemaker - Black. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 5.00 USD.