| Coffee Type | Ground Coffee |
|---|---|
| Voltage | 120V |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Control Panel | Digital |
| Components Included | User Manual |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 4.45 lbs. |
| UPC | 0050875817760 |
| Brand | BLACK+DECKER |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Number of Cups | 12 |
| Power Source | Electrical |
| Color | White |
| Model | CM1160W |
| MPN | CM1160W |
| Features | Auto Shut-off, Display, Programmable |
| Material | Glass |
| Power | 975W |
Check the listing for details. Black + Decker CM1160W 12-Cup Programmable Coffeemaker - WHITE NEW WITH BOX. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 25.00 USD. Black + Decker CM1160W 12-Cup Programmable Coffeemaker - WHITE NEW WITH BOX Brand new with box. Never used - got a duplicate wedding gift. :) 100% Authentic Guaranteed. Will ship as soon as you order.