| Country of Manufacture | Canada |
|---|---|
| Material | Metal |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1655544 |
| MPN | BH-4752-1655544 |
| Color | Black |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Item Height | 46" |
| Item Width | 64" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Bowery Hill Contemporary Full Queen Panel Headboard in Pure Black |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Metal |
| Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Contemporary Full Queen Panel Headboard in Pure Black |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508483842 |
Check the listing for details. Bowery Hill Contemporary Full Queen Panel Headboard in Pure Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 161.43 USD. Let your imagination go wild, and see where it takes you! Finish: Pure Black. Clean with a dry cloth. Requires complete assembly by 2 adults (tools not included).