| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1456970 |
| MPN | BH-4752-1456970 |
| Color | Brown |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 54" |
| Item Width | 65" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Bowery Hill Contemporary Queen Panel Headboard in Brown Finish |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Contemporary Queen Panel Headboard in Brown Finish |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508420359 |
Check the listing for details. Bowery Hill Contemporary Queen Panel Headboard in Brown Finish. Color: Brown, Condition: New. Listed at 224.36 USD. Crafted from replicated veneer and engineered wood, this headboard features plank details and nailhead trim for added character. Perfect for creating a warm and inviting atmosphere, it blends seamlessly with a variety of decor styles.