| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2199707 |
| MPN | PR-4753-2199707 |
| Color | Charcoal |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 26" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Pemberly Row Full/Queen Modern Performance Velvet Headboard in Ch |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Full/Queen Modern Performance Velvet Headboard in Ch |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508481121 |
Check the listing for details. Pemberly Row Full/Queen Modern Performance Velvet Headboard in Charcoal. Color: Charcoal, Condition: New. Listed at 133.71 USD. Awaken a master bedroom or guest bedroom with the energizing style of the Performance Velvet Full/Queen Headboard. This queen size headboard is padded with dense foam creating a soft, supportive place to rest and relax while sitting up in bed.