| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Modway |
| MPN | MOD-6127-LBU |
| Color | Light Blue |
| Type | Headboards |
| Item Height | 27.5 in |
| Item Length | 4 in |
| Item Width | 78.5 in |
| Material | Performance Velvet |
Check the listing for details. Modway Annabel Diamond Tufted Performance Velvet King Headboard in Light Blue. Color: Light Blue, Condition: New. Listed at 244.25 USD. Modway Annabel Diamond Tufted Performance Velvet King Headboard in Light Blue Item Description Follow the gentle curves and winsome style of the Annabel Diamond Tufted Performance Velvet King Headboard. Annabel features elegant diamond tufting within a slightly curved silhouette for plush vintage glamour and ageless charm. A delightful focal point for any master suite or guest room, this upholstered velvet headboard for king bed frames provides a soft, stain-resistant update for luxurious comfort while relaxing, reading, or conversing in bed. Solidly constructed from plywood and fiberboard with dense foam padding, this king size velvet headboard comes with five mounting positions that are height adjustable from 45" - 52.5". Set Includes: One - Annabel King Diamond Tufted Headboard Features: Luxurious King Headboard Velvet Polyester Upholstery Durable Stain-Resistant Fabric Elegant Diamond Tufted Buttons Height Adjustable from 45" - 52.5" Dense Foam Padding Assembly Required Dimensions: Overall Product Dimensions: 4"L x 78.5"W x 27.5"H Floor to Top of Headboard: 50.5 - 58"H Floor to Bottom of Headboard: 23 - 30.5"H Why Shop Modway? We offer many payment options, including paypal, credit card We offer a 30 Return Policy. All our items are brand new, in box. We offer a 1 year warranty on each item. Fast and Friendly customer service Our warehouse is conveniently located at: 329 Wyckoff Mills Rd Hightstown, NJ 08520