| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | 159-21003-9813-CYMX |
| MPN | 159-21003-9813-CYMX |
| Color | Brown |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 57" |
| Item Length | 10" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Baxton Studio Rina Full Size Ash Brown Finished Wood Headboard |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Baxton Studio Rina Full Size Ash Brown Finished Wood Headboard |
| Installation | Yes |
| UPC | 193271040094 |
Check the listing for details. Baxton Studio Rina Full Size Ash Brown Finished Wood Headboard. Color: Brown, Condition: New. Listed at 225.99 USD. This wood headboard displays a classic Brown brown finish that adds warmth to any space. Its wrap-around design provides a cozy feel as you read and watch TV. The Rina headboard is made in Malaysia and requires assembly.