| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1996822 |
| MPN | PR-4753-1996822 |
| Color | Blue |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 28" |
| Item Width | 78" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Pemberly Row King Diamond Tufted Performance Velvet Headboard in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row King Diamond Tufted Performance Velvet Headboard in |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508102767 |
Check the listing for details. Pemberly Row King Diamond Tufted Performance Velvet Headboard in Light Blue. Color: Blue, Condition: New. Listed at 217.37 USD. Follow the gentle curves and Pemberly Row style of the Diamond Tufted Performance Velvet King Headboard. Elegant diamond tufted buttons. Materials: Velvet polyester fabric. Finish: Light blue. Product Weight : 32 lbs.