| Country of Manufacture | Indonesia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1855556 |
| MPN | PR-4753-1855556 |
| Color | Gray |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Transitional |
| Item Height | 54" |
| Item Width | 60" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| UPC | 198508074972 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Antique Gray Wood Full Size Headboard. Color: Gray, Condition: New. Listed at 415.91 USD. The warm and welcoming Pemberly Row Youth Bedroom collection is scaled perfectly for smaller spaces. The Antique Gray wood finish is lightly distressed giving character to this well-crafted collection.