| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Collection | Terisa |
| Brand | Modway |
| Model | MOD-5372-GRY |
| MPN | MOD-5372-GRY |
| Color | Gray |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 48" |
| Item Width | 80" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Modway Terisa King Upholstered Polyester Fabric Solid Wood Headbo |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Modway Terisa King Upholstered Polyester Fabric Solid Wood Headbo |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654042303 |
Check the listing for details. Modway Terisa King Upholstered Polyester Fabric Solid Wood Headboard in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 120.99 USD. Enhance your décor with the distinguished Modway Terisa Button Tufted Linen Fabric Upholstered King Headboard. Dense foam padding. Finish: Gray. Deep button tufting.