| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-2906948 |
| MPN | BH-4752-2906948 |
| Color | Black |
| Size | California King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 52" |
| Item Width | 83" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Bowery Hill Modern Black King/California King Panel Headboard |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | California King Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Modern Black King/California King Panel Headboard |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508315136 |
Check the listing for details. Bowery Hill Modern Black King/California King Panel Headboard. Color: Black, Condition: New. Listed at 466.98 USD. This king/California king panel headboard is made with hardwood solids, birch veneer and MDF substrate. King/California King panel headboard. Headboard height : 52.