| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Malaysia |
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1653673 |
| MPN | BH-4752-1653673 |
| Color | White |
| Type | Pub Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 22" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
Check the listing for details. Bowery Hill Pub Bar Table in Antique White. Color: White, Condition: New. Listed at 179.99 USD. Our lightly distressed Pub bar table provides extra counter space in a small kitchen and a great place for morning coffee. Its strong, simple lines and compact size make it perfect for areas where floor space is limited.Features : Finish: WhiteMaterial: Beautiful multi step hand finish with rubbed edges for a worn unique lookThis Bar is as Sturdy as it is solidSimple Assembly requiredSpecifications : Product Dimensions : 36" H x 42" W x 22" DProduct Weight : 45 lbsRecommended Location : IndoorRecommended Room : Dining Room