| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-1715928 |
| MPN | BH-4752-1715928 |
| Color | Gray |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Item Height | 51" |
| Item Width | 65" |
| Item Length | 9" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Bowery Hill Queen Winged Panel Headboard in Dark Gray |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Queen Winged Panel Headboard in Dark Gray |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493091632 |
Check the listing for details. Bowery Hill Queen Winged Panel Headboard in Dark Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 235.65 USD. Complete the look of your sleep space with a touch of classic, textured style with the fabric upholstered headboard. Made in Malaysia, this full size headboard requires assembly. Modern and contemporary headboard.