| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Bowery Hill |
| Model | BH-4752-551699 |
| MPN | BH-4752-551699 |
| Color | Brown |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Style | Transitional |
| Item Height | 54" |
| Item Width | 58" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Bowery Hill Transitional Wood Full Panel Headboard in Brown Finis |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Bowery Hill |
| Product | Bowery Hill Transitional Wood Full Panel Headboard in Brown Finis |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508420328 |
Check the listing for details. Bowery Hill Transitional Wood Full Panel Headboard in Brown Finish. Color: Brown, Condition: New. Listed at 239.26 USD. Nailhead trim adds an authentic touch to the design. Durable wood construction ensures long-lasting quality and appeal.