| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-3108098 |
| MPN | PR-4753-3108098 |
| Color | Blue |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Item Height | 3" |
| Item Width | 56" |
| Item Length | 26" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Striped Upholstered Full Headboard in Spa Blue Cotto |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Striped Upholstered Full Headboard in Spa Blue Cotto |
| Installation | Yes |
| UPC | 826176192239 |
Check the listing for details. Pemberly Row Striped Upholstered Full Headboard in Spa Blue Cotton. Color: Blue, Condition: New. Listed at 143.90 USD. Add a soft, wavy accent to a primary bedroom or guest suite with the Striped Upholstered Fabric Full Headboard. Assembly required. It features striped linen-like fabric upholstery. It is filled with dense foam padding for comfort.