| Color | Beige |
|---|---|
| Type | Sleeper Sofa |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Brand | Unbranded |
| Frame Material | Metal |
| Item Length | 66 in |
| Item Height | 36 in |
| Care Instructions | Avoid Harsh Chemicals |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Adjustable Bed, Assembly Instructions, Hardware & Tools Included |
| Product Line | Daybed Sofa Bed |
| Department | Adults, Teens, Kids |
| Item Width | 33.5 in |
| Room | Living Room |
| Fill Material | sponge |
| Seating Capacity | 2 |
| Item Weight | 134.5 lb |
Check the listing for details. Convertible Sleeper Sofa w/Pull Out Bed, Upholstered Queen Size Sofa Couch Bed. Color: Beige, Condition: New. Listed at 498.00 USD. There are two length options. Breathable velvet fabric and high-density sponge upholstery give a soft feeling and excellent support. Suitable for any scene: this multifunctional pull-out sofa bed can be placed in living room and bedroom,it can be used for guests or children's bed.