| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6640-ALA-NAT |
| Color | Alabaster Natural |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 16 in |
| Item Length | 16.5 in |
| Item Width | 16.5 in |
| Upholstery Fabric | 100% Polyester |
| Frame Material | Upholstered |
| UPC | 889654282839 |
Check the listing for details. Modway 17" Square Performance Velvet Upholstered Ottoman. Color: Alabaster Natural, Condition: New. Listed at 69.25 USD. The Tilden performance velvet ottoman’s compact size makes it a perfect small ottoman for tight spaces. Arriving fully assembled, this modern sitting stool combines chic style and functionality. Weight Capacity: 506 lbs.