| Color | Black |
|---|---|
| Distance from Floor to Bottom | 3 in |
| Fill Material | Velvet |
| Item Length | 33.85 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | Unbranded |
| Type | Sleeper Chair |
| Seating Capacity | 1 |
| Department | Kids, Teens, Adults |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 31.1 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Adjustable |
| Room | Bedroom, Home Office/Study, Living Room |
| Item Width | 33.86 in |
| Upholstery Fabric | Velvet |
Check the listing for details. Convertible Sofa Bed 3-in-1 Pull Out Sleeper Chair with Type C & USB Ports. Color: Black, Condition: New. Listed at 225.99 USD. Whether you’re sitting, reclining or sleeping, this pull out single sleeper adapts effortlessly.