| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Brand | Baxton Studio |
| Model | BBT6564-Greyish Beige-Queen HB |
| MPN | BBT6564-Greyish Beige-Queen HB |
| Color | Beige |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 26" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 2" |
| Category | Headboards |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Cora Upholstered Queen Headboard in Grayish Beige |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Baxton Studio |
| Product | Cora Upholstered Queen Headboard in Grayish Beige |
| Installation | Yes |
| UPC | 847321055476 |
Check the listing for details. Cora Upholstered Queen Headboard in Grayish Beige. Color: Beige, Condition: New. Listed at 148.99 USD. The beautiful curves of the Cora headboard will have you feeling like royalty each and every night. With a nod to classic French design and available in a range of neutral tones, this collection is decadent and utterly divine.