| Number of Cups | 12 |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Multicolor |
| MPN | DCC-1200, DCC-1200|DCC1200, DCC1200 |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 9½" |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Capacity | 12 Cups |
| Item Height | 14 in |
| Voltage | 120v |
| Model | DCC - 2756 |
| Type of Coffee Made | coffee |
| Features | Anti-drip System, Auto Shut-off, Display, Programmable, Water Tank |
| Components Included | Water Tank |
| Power | 1025 W |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 9 in |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Cuisinart Coffee Maker DCC - 1200 Tested No Carafe Read 12 Cup Programable. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in China. Listed at 29.99 USD. Cuisinart DCC - 1200 Coffee Maker. No Carafe, or interior baskets. Coffee maker only. I have cleaned this twice. It still has coffee stains inside. TESTED Brewing Works. Programs, and clock not tested.