| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Number of Cups | 12 |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Color | Black |
| Brewing Time | 2 min |
| Grinding Method | Blade |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | DGB400 |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 8 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Cuisinart |
| Type | Filter Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Brita |
| Capacity | 12 C. |
| Voltage | 120v |
| Item Height | 9 in |
| Model | DGB-400 |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Features | Adjustable Amount of Coffee |
| Cable Length | 34 in |
| Finish | Metallic |
| Item Weight | 11 lbs. |
Check the listing for details. Cuisinart DGB-400 Automatic Grind & Brew Coffeemaker - Black - NEW. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 49.99 USD. BUY HERE,INC product Condition: NEW OPEN BOX ITEM Items are tested and 100% functional, Some may have minor signs of handling and the packaging may have shelf wear and/or stickers. All items sold come with Anti-tampering seals and serial numbers are recorded. Please allow 1-2 business days for questions to be answered. Shipping Address/Time: -Should you need to change the shipping address, please change your address before you pay or contact us.-We have no responsibility for the shipping address provided wrongly.-We try our best to ship the order at the next working day or same day,We shipped the package to United States via USPS/FedEx (with tracking number)should you do not receive the package over 7 days, please contact us. Return / No Exchange We accept return item within 30 days when buyer receive the items,No exchange,Buyer need to pay the return shipping cost regardless any reason. Restocking fee of 20% will be deducted from refund for ALL items returned for any reason other than DOA (Dead On Arrival). We appreciate your 5-Star positive feedback, It will help us keep providing same great items at a discounted price! Thank you for your purchase!